Fighting Bee Indoor Invite
RaceTab 3 by MileSplit               Registered to: Dan Tomlin, St. Ambrose Univesity

                  Fighting Bee Indoor Invite - 2/8/2014 1:12:03 PM                   
                        Westwood Sports Center, Sterling, IL                         

                      College Women 800 Meter Run                      
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Sara Lampe               St. Ambrose            2:32.61  2    10   
  2 Amanda Aberle            St. Ambrose            2:36.14  2     8   
  3 Kate Groenhagen          St. Ambrose            2:36.60  2     6   
  4 Shelby Weets             Ashford University     2:39.69  2     5   
  5 Maggie Dwyer             St. Ambrose            2:39.84  1     4   
  6 Paige Wehling            St. Ambrose            2:45.46  2     3   
  7 Marissa Bozik            Iowa Wesleyan Coll.    2:50.03  1     2   
  8 Alex Kurpiel             Beloit College         3:01.17  1     1   
  9 Katie Bang               Iowa Wesleyan Coll.    3:12.53  1         
 10 Brenda Baughman          Ashford University     3:54.87  1         
SCR Autumn Vergeyle          St. Ambrose                 NT  1         
SCR Emma Koenig              Beloit College              NT  2         

                       College Men 800 Meter Run                       
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Aubrey Barnes            St. Ambrose            2:02.20  2    10   
  2 Jacob Ayers              Iowa Wesleyan Coll.    2:04.69  2     8   
  3 Nick Gentzler            St. Ambrose            2:05.45  2     6   
  4 Jake Godlewski           St. Ambrose            2:07.87  2     5   
  5 Jan Patak                Milwaukee School of    2:09.90  1     4   
  6 Nick Avila               Milwaukee School of    2:10.11  1     3   
  7 Riley Smith              Ashford University     2:13.00  2     2   
  8 Graham Wittrock          Iowa Wesleyan Coll.    2:21.07  1     1   
  9 Carl-Lars Engen          Beloit College         2:21.64  1         
 10 Keith Hamilton           Milwaukee School of    2:23.20  1         
SCR Brian Alcorn             Beloit College              NT  1         

                      College Women One Mile Run                       
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Dominique Guinnane       St. Ambrose            5:20.67  1    10   
  2 Nicole Wager             St. Ambrose            5:30.27  1     8   
  3 Rebecca Wilder           St. Ambrose            5:33.61  1     6   
  4 Whitney Derga            St. Ambrose            5:35.54  1     5   
  5 Emma Koenig              Beloit College         5:37.23  1     4   
  6 Megan Miller             St. Ambrose            5:40.87  1     3   
  7 Laura Biederwolf         St. Ambrose            5:48.10  1     2   
  8 Katie Nelson             St. Ambrose            5:49.45  1     1   
  9 Ainslie Horras           St. Ambrose            5:58.34  2         
 10 Syndia Delgado           Ashford University     5:58.50  2         
 11 Sara DeLong              Beloit College         6:01.92  2         
 12 Kelsi Brooks             Beloit College         6:03.48  2         
 13 Taylor Parus             St. Ambrose            6:04.94  2         
 14 Sara Brown               Beloit College         6:42.77  2         
SCR Brenda Baughman          Ashford University          NT  2         

                      College Men One Mile Run                      
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Dean Knieps              St. Ambrose            4:40.09    10   
  2 Ty Balduf                St. Ambrose            4:42.67     8   
  3 Anthony Maciag           St. Ambrose            4:44.44     6   
  4 Ben Coyer                St. Ambrose            4:46.25     5   
  5 Jonah Niedermeier        St. Ambrose            4:47.73     4   
  6 Grant Colborn            St. Ambrose            4:48.16     3   
  7 Josh Litofsky            Beloit College         4:49.39     2   
  8 Jeff Sparks              Milwaukee School of    4:52.14     1   
  9 Tanner Arntzen           St. Ambrose            4:52.71         
 10 Nate McNamara            St. Ambrose            4:53.05         
 11 Jacob Ayers              Iowa Wesleyan Coll.    5:05.75         

                    College Women 600 Meter Run                     
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Nicole Woodall           St. Ambrose            1:42.02    10   
  2 Ellie Waddle             Beloit College         1:45.43     8   
  3 Camilla Jackson          Beloit College         1:52.93     6   
  4 Shelby Weets             Ashford University     1:53.84     5   
  5 Jaimee Crosby            Iowa Wesleyan Coll.    2:00.69     4   
  6 Cassendra Summerfelt     Milwaukee School of    2:03.91     3   
  7 Lauren Pawling           Iowa Wesleyan Coll.    2:16.96     2   

                     College Men 600 Meter Run                      
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Matt Waech               Milwaukee School of    1:24.82    10   
  2 Dan Franke               Milwaukee School of    1:25.44     8   
  3 Peter Siess              Beloit College         1:27.44     6   
  4 Garret Farin             Milwaukee School of    1:29.97     5   
  5 Colton Anderson          St. Ambrose            1:31.15     4   
  6 Jeremiah Foley           Iowa Wesleyan Coll.    1:51.97     3   
scr Lance Ingwersen          Iowa Wesleyan Coll.         NT         


               College Women 55 Meter Dash Prelims               
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#
-----------------------------------------------------------------
  1 Felicia Carlson          Beloit College            7.51  1   
  2 Tori Ertmer              St. Ambrose               7.73  1   
  3 Laura Francois           St. Ambrose               8.03  1   
  4 Rasheda Huges            Beloit College            8.24  2   
  5 Morgan Weaver            St. Ambrose               8.28  1   
  6 Nicole Liggis            St. Ambrose               8.29  2   
  7 Kathryn Davis            Milwaukee School of       8.48  1   
  8 Jourdan Plautz           Beloit College            8.56  2   
  9 Cherrelle Phon           Beloit College            8.72  2   
 10 Ariel Yang               Beloit College            8.80  2   
 11 Martha Savory            Milwaukee School of       8.84  2   
SCR Angie Earley             Beloit College              NT  1   
SCR Alexandra Jandrin        Milwaukee School of         NT  1   
SCR Jana Heumann             Milwaukee School of         NT  2   
SCR Danielle Sopiarz         Milwaukee School of         NT  2   
scr Katia Nonet              Beloit College              NT  1   

                 College Women 55 Meter Dash Finals                 
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Felicia Carlson          Beloit College            7.59    10   
  2 Tori Ertmer              St. Ambrose               7.66     8   
  3 Laura Francois           St. Ambrose               7.92     6   
  4 Rasheda Huges            Beloit College            8.14     5   
  5 Morgan Weaver            St. Ambrose               8.17     4   
  6 Kathryn Davis            Milwaukee School of       8.40     3   
  7 Nicole Liggis            St. Ambrose               8.45     2   
  8 Jourdan Plautz           Beloit College            8.49     1   


                College Men 55 Meter Dash Prelims                
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#
-----------------------------------------------------------------
  1 Mike Malone              Ashford University        6.62  3   
  2 Dion Williams            Ashford University        6.68  1   
  3 Anthony Harris           Iowa Wesleyan Coll.       6.71  2   
  4 Michael Ohioze           St. Ambrose               6.73  1   
  4 DeMykhal Teague          Ashford University        6.73  3   
  6 Raul Becerril            Iowa Wesleyan Coll.       6.74  1   
  7 Brandon Belt             St. Ambrose               6.75  2   
  8 Evan Frazier             St. Ambrose               6.78  1   
  9 Lukeson Versulien        Beloit College            6.85  3   
 10 Antonio Jones            Beloit College            6.88  1   
 11 Alfred Battle            Beloit College            6.99  2   
 12 Logan Bertling           Milwaukee School of       7.01  3   
 13 Cody Johnson             Milwaukee School of       7.02  3   
 14 Jordan Garcia            Beloit College            7.06  1   
 15 Peter Siess              Beloit College            7.10  3   
 16 Tyler Coleman            Beloit College            7.32  2   
 17 Bennet Anderson          Beloit College            7.65  2   
 18 Koral Ellis              Beloit College            7.98  3   
SCR DeWight Walker           Beloit College              NT  1   
SCR Apolus Anderson          Beloit College              NT  2   
SCR Isaiah Mosher            St. Ambrose                 NT  2   

                  College Men 55 Meter Dash Finals                  
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Mike Malone              Ashford University        6.53    10   
  2 Anthony Harris           Iowa Wesleyan Coll.       6.60     8   
  3 Dion Williams            Ashford University        6.67     6   
  4 DeMykhal Teague          Ashford University        6.68     5   
  5 Evan Frazier             St. Ambrose               6.69     4   
  6 Raul Becerril            Iowa Wesleyan Coll.       6.70     3   
  7 Michael Ohioze           St. Ambrose               6.71     2   
  8 Brandon Belt             St. Ambrose               6.74     1   


             College Women 55 Meter Hurdles Prelims              
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#
-----------------------------------------------------------------
  1 Nichole Johnson          Ashford University        8.70  1   
  2 Tara Goehrke             St. Ambrose               9.12  1   
  3 Sara Strauel             St. Ambrose               9.49  1   
  4 Renee Flanders           St. Ambrose               9.60  1   
  5 Haley Fischer            Ashford University        9.70  2   
  6 Nathalie Oehlers         Milwaukee School of       9.97  2   
  7 Morgan Weaver            St. Ambrose              10.24  1   
  8 Mollie Zuberbier         Milwaukee School of      10.33  2   
  9 Annika Hellwig           Milwaukee School of      11.07  1   
SCR Desdrith Mejia           Unattached                  NT  2   
SCR Autumn Vergeyle          St. Ambrose                 NT  2   

               College Women 55 Meter Hurdles Finals                
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Nichole Johnson          Ashford University        8.58    10   
  2 Tara Goehrke             St. Ambrose               9.08     8   
  3 Renee Flanders           St. Ambrose               9.49     6   
  4 Sara Strauel             St. Ambrose               9.61     5   
  5 Haley Fischer            Ashford University        9.73     4   
  6 Nathalie Oehlers         Milwaukee School of      10.21     3   
  7 Morgan Weaver            St. Ambrose              10.22     2   
  8 Mollie Zuberbier         Milwaukee School of      10.40     1   


             College Men 55 Meter Hurdles Prelims             
==============================================================
    Name                  Yr Team                      Time
--------------------------------------------------------------
  1 Kendall Deer             Ashford University        7.99   
  2 Joe Buichl               Milwaukee School of       8.00   
  3 Tanner Ewing             St. Ambrose               8.05   
  4 Patrick Mahoney          St. Ambrose               8.81   
  5 Matt Kreiser             Beloit College            8.90   
  6 Brad Lorr                Milwaukee School of       9.22   
 fs Kaz Johnson              St. Ambrose                 NT   

                College Men 55 Meter Hurdles Finals                 
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Joe Buichl               Milwaukee School of       7.87    10   
  2 Kendall Deer             Ashford University        8.01     8   
  3 Tanner Ewing             St. Ambrose               8.02     6   
  4 Patrick Mahoney          St. Ambrose               8.79     5   
  5 Brad Lorr                Milwaukee School of       8.95     4   
  6 Matt Kreiser             Beloit College            9.12     3   

                     College Women 400 Meter Dash                      
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Ali Cowell               St. Ambrose            1:02.54  2    10   
  2 Molly Jo Smith           Unattached             1:03.13  2    --   
  3 Tara Goehrke             St. Ambrose            1:03.37  2     6   
  4 Nichole Johnson          Ashford University     1:04.33  2     5   
  5 Marissa Dunkerley        St. Ambrose            1:04.48  2     4   
  6 Whitney Wolf             St. Ambrose            1:06.59  1     3   
  7 Catherine Cochran        Beloit College         1:07.47  1     2   
  8 Autumn Vergeyle          St. Ambrose            1:08.97  1     1   
  9 Haley Fischer            Ashford University     1:12.61  1         
 10 Kallihan Riley           St. Ambrose            1:13.91  1         
 11 Alex Kurpiel             Beloit College         1:21.01  1         
SCR April Devore             St. Ambrose                 NT  2         

                      College Men 400 Meter Dash                       
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Joseph Torres            St. Ambrose              52.11  3    10   
  2 Ryan Giesemann           St. Ambrose              52.30  3     8   
  3 Anthony Harris           Iowa Wesleyan Coll.      52.36  3     6   
  4 Martell Simon            Ashford University       52.72  3     5   
  5 Raul Becerril            Iowa Wesleyan Coll.      52.85  3     4   
  6 Michael Klostermann      Iowa Wesleyan Coll.      53.32  2     3   
  7 Mike Vanalystyne         Milwaukee School of      53.98  2     2   
  8 Jonah Kuntz              St. Ambrose              54.18  2     1   
  9 Raymond Anderson         Ashford University       54.89  2         
 10 Logan Bertling           Milwaukee School of      55.02  2         
 11 David Krueger            St. Ambrose              56.19  1         
 12 Nick Scobee              St. Ambrose              57.23  1         
 13 Cody Johnson             Milwaukee School of      57.45  1         
 14 Kendall Deer             Ashford University       59.10  2         
 15 Brian Witkowski          Milwaukee School of      59.78  1         
 16 Patrick Mahoney          St. Ambrose            1:00.11  1         
 17 Nate Gray                Milwaukee School of    1:04.29  1         
SCR Jim Warren               St. Ambrose                 NT  3         

                    College Women 1000 Meter Run                    
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Maggie Dwyer             St. Ambrose            3:35.39    10   
  2 Marissa Bozik            Iowa Wesleyan Coll.    3:49.02     8   
  3 Cassendra Summerfelt     Milwaukee School of    3:49.96     6   
  4 Brenda Baughman          Ashford University     3:55.83     5   
  5 Katie Bang               Iowa Wesleyan Coll.    4:22.89     4   

                     College Men 1000 Meter Run                     
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Brian Janus              Milwaukee School of    2:36.46    10   
  2 Scott Loftus             Milwaukee School of    2:41.47     8   
  3 Austin Wright            Milwaukee School of    2:41.65     6   
  4 George Gray              Beloit College         2:47.29     5   
  5 Ben Peterson             Unattached             2:48.86    --   
  6 Jacob Gray               Beloit College         2:50.55     3   
  7 Emmett McClain           St. Ambrose            2:53.18     2   
SCR Lance Ingwersen          Iowa Wesleyan Coll.         NT         
SCR Keith Hamilton           Milwaukee School of         NT         
SCR Josh Litofsky            Beloit College              NT         

                     College Women 200 Meter Dash                      
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Felicia Carlson          Beloit College           26.58  6    10   
  2 April Devore             St. Ambrose              27.09  6     8   
  3 Molly Jo Smith           Unattached               27.39  6    --   
  4 Ali Cowell               St. Ambrose              27.95  5     5   
  5 Tara Goehrke             St. Ambrose              28.17  6     4   
  6 Tori Ertmer              St. Ambrose              28.68  5     3   
  7 Autumn Vergeyle          St. Ambrose              28.76  5     2   
  8 Rasheda Huges            Beloit College           29.74  4     1   
  9 Morgan Weaver            St. Ambrose              30.52  3         
 10 Jaimee Crosby            Iowa Wesleyan Coll.      30.60  5         
 11 Catherine Cochran        Beloit College           31.22  4         
 12 Nicole Liggis            St. Ambrose              31.81  2         
 13 Ariel Yang               Beloit College           32.47  3         
 14 Katia Nonet              Beloit College           32.52  2         
SCR Zuzanna Chlebounva       Milwaukee School of         NT  1         
SCR Jana Heumann             Milwaukee School of         NT  1         
SCR Alexandra Jandrin        Milwaukee School of         NT  1         
SCR Jourdan Plautz           Beloit College              NT  2         
SCR Sian Cunningham          Beloit College              NT  3         
SCR Lauren Pawling           Iowa Wesleyan Coll.         NT  3         
SCR Angie Earley             Beloit College              NT  4         
SCR Jaimee Crosby            Iowa Wesleyan Coll.         NT  4         

                      College Men 200 Meter Dash                       
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Mike Malone              Ashford University       22.87  7    10   
  2 Joe Buichl               Milwaukee School of      23.12  5     8   
  3 DeMykhal Teague          Ashford University       23.20  7     6   
  4 Evan Frazier             St. Ambrose              23.28  7     5   
  5 Dion Williams            Ashford University       23.41  6     4   
  6 Matt Waech               Milwaukee School of      23.47  7     3   
  7 Lukeson Versulien        Beloit College           23.91  4     2   
  8 Dan Franke               Milwaukee School of      23.97  6   0.5   
  8 Joseph Torres            St. Ambrose              23.97  7   0.5   
 10 Peter Siess              Beloit College           23.98  5         
 11 Antonio Jones            Beloit College           24.04  4         
 12 Ryan Giesemann           St. Ambrose              24.28  6         
 13 Jonah Kuntz              St. Ambrose              24.34  6         
 14 Matt Kreiser             Beloit College           24.41  4         
 15 Riley Smith              Ashford University       24.68  1         
 16 Raymond Anderson         Ashford University       25.30  5         
 17 Derek Henkel             St. Ambrose              25.43  5         
 18 Scott Van Hulle          Milwaukee School of      25.47  2         
 19 Jerome Rhodes            Milwaukee School of      25.63  3         
 20 Brad Lorr                Milwaukee School of      26.10  2         
 21 DeWight Walker           Beloit College           26.11  2         
 22 Tyler Coleman            Beloit College           26.24  3         
 23 Graham Wittrock          Iowa Wesleyan Coll.      26.46  3         
 24 Bennet Anderson          Beloit College           26.52  4         
 25 Crit Stanley             Beloit College           26.68  3         
 26 Jeremiah Foley           Iowa Wesleyan Coll.      27.22  2         
 27 Koral Ellis              Beloit College           28.57  1         
 28 Nate Gray                Milwaukee School of      28.72  1         
SCR Nathan Budde             St. Ambrose                 NT  1         
SCR Jordan Garcia            Beloit College              NT  4         

                    College Women 3000 Meter Run                    
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Chelsee Lisk             Unattached            11:31.72    --   
  2 Mary Adlfinger           Unattached            11:43.76    --   
  3 Mallory Lampasona        St. Ambrose           11:45.44     6   
  4 Katie Wetzell            St. Ambrose           11:51.48     5   
  5 Emily Sneed              Beloit College        12:18.93     4   
  6 Paige Gulbrandsen        St. Ambrose           12:30.40     3   
  7 Becky Winters            St. Ambrose           13:00.12     2   

                     College Men 3000 Meter Run                     
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Ben Miller               Milwaukee School of    9:21.30    10   
  2 Trevor Koziczkowski      Milwaukee School of    9:29.51     8   
  3 Tim Brown                Ashford University     9:41.78     6   
  4 Josh Smith               Beloit College         9:46.93     5   
  5 Khusrav Mahkamov         Beloit College         9:48.06     4   
  6 Alberto Torres           Beloit College        10:03.44     3   
  7 Ethan Ley                Beloit College        10:09.73     2   
  8 Joe Peacock              Beloit College        10:25.81     1   
  9 Adam Beardsley           Beloit College        10:35.20         

                College Women 4x800 Meter Relay                
===============================================================
    4x800 Standa NAIA B Standard           9:55.00         --  
                 NAIA A Standard           9:47.00         --  
---------------------------------------------------------------
    Team                                          Time   Pts
---------------------------------------------------------------
  1 St. Ambrose                                9:50.86    10   
      1) Sara Lampe            2) Nicole Woodall        
      3) Dominique Guinnane    4) Katie Beckett         
  2 Saint Xavier Uni                           9:53.53     8   
      1) Leslie Rosario        2) Anna Galvez           
      3) Jordan Wallace        4) Nicole Watkins        

                 College Men 4x800 Meter Relay                 
===============================================================
    Team                                          Time   Pts
---------------------------------------------------------------
  1 Milwaukee School of A                      8:31.97    10   
      1) Scott Loftus          2) Nick Avila            
      3) Austin Wright         4) Garret Farin          
  2 Milwaukee School of B                      8:56.77     8   
      1) Jan Patak             2) Andrew Swiecichowski  
      3) Milan Johnson         4) Brian Janus           
  3 St. Ambrose A                              8:58.76     6   
      1) Jake Godlewski        2) Nate McNamara         
      3) Branden Smith         4) Colton Anderson       

                College Women 4x400 Meter Relay                
===============================================================
    Team                                          Time   Pts
---------------------------------------------------------------
  1 St. Ambrose A                              4:14.46    10   
      1) Marissa Dunkerley     2) Molly Jo Smith        
      3) Tara Goehrke          4) Ali Cowell            
  2 Beloit College A                           4:31.56     8   
      1) Catherine Cochran     2) Rasheda Huges         
      3) Camilla Jackson       4) Alex Kurpiel          
  3 St. Ambrose B                              4:33.49     6   
      1) Autumn Vergeyle       2) Paige Wehling         
      3) Amanda Aberle         4) Whitney Wolf          
  4 Milwaukee School of A                      4:48.34     5   
      1) Kathryn Davis         2) Zuzanna Chlebounva    
      3) Nathalie Oehlers      4) Mollie Zuberbier      
  5 Beloit College B                           4:58.24     4   
      1) Ellie Waddle          2) Emma Koenig           
      3) Jourdan Plautz        4) Kelsi Brooks          
  6 Milwaukee School of B                      5:10.57     3   
      1) Danielle Sopiarz      2) Madeline Molnor       
      3) Martha Savory         4) Annika Hellwig        

                 College Men 4x400 Meter Relay                 
===============================================================
    Team                                          Time   Pts
---------------------------------------------------------------
  1 Ashford University A                       3:28.09    10   
      1) DeMykhal Teague       2) Riley Smith           
      3) Dion Williams         4) Martell Simon         
  2 Iowa Wesleyan Coll. A                      3:32.94     8   
      1) Anthony Harris        2) Raul Becerril         
      3) Michael Klostermann   4) Jacob Ayers           
  3 Beloit College A                           3:38.23     6   
      1) Bennet Anderson       2) George Gray           
      3) Matt Kreiser          4) Peter Siess           
  4 St. Ambrose A                              3:50.60     5   
      1) Derek Henkel          2) David Krueger         
      3) Nick Scobee           4) Rasheed Debord        
  5 Beloit College B                           3:56.82     4   
      1) Brian Alcorn          2) Carl-Lars Engen       
      3) Jordan Garcia         4) Jacob Gray            
SCR Beloit College C                                NT         
      1) Antonio Jones         2) Josh Litofsky         
      3) Khusrav Mahkamov      4) Josh Smith            

                         College Men Long Jump                         
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark H#   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Mike Malone              Ashford University       6.87m  2    10   
  2 Mike Vanalystyne         Milwaukee School of      6.12m  2     8   
  3 Antonio Jones            Beloit College           6.08m  1     6   
  4 Kaz Johnson              St. Ambrose              6.07m  2     5   
  5 Nick Fix                 Greater Milwaukee TC     5.88m  2     4   
  6 Ryan Moldenhauer         Milwaukee School of      5.81m  1     3   
  7 Mike Laabs               Greater Milwaukee TC     5.71m  2     2   
  8 Rasheed Debord           St. Ambrose              5.71m  2     1   
  9 Brian Witkowski          Milwaukee School of      5.64m  1         
 10 Graham Wittrock          Iowa Wesleyan Coll.      5.15m  1         
 11 Tyler Coleman            Beloit College           5.13m  1         
SCR Edward Robinson          St. Ambrose                 ND  1         
SCR Isaiah Mosher            St. Ambrose                 ND  2         
scr Jordan Bell              St. Ambrose                 ND  1         

                      College Men Triple Jump                       
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Mike Vanalystyne         Milwaukee School of     12.60m    10   
  2 Nick Fix                 Greater Milwaukee TC    12.20m     8   
  3 Andrew Esser             St. Ambrose             11.97m     6   
  4 Ryan Moldenhauer         Milwaukee School of     11.57m     5   
  5 Brian Witkowski          Milwaukee School of     11.18m     4   
  6 Patrick Mahoney          St. Ambrose             11.12m     3   
  7 Josh Stice               St. Ambrose             10.80m     2   
  8 Nick Scobee              St. Ambrose              9.73m     1   
SCR Mike Laabs               Greater Milwaukee TC        ND         
SCR Jordan Bell              St. Ambrose                 ND         
SCR Rasheed Debord           St. Ambrose                 ND         
scr Edward Robinson          St. Ambrose                 ND         

                       College Men High Jump                        
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Jerome Rhodes            Milwaukee School of      1.96m    10   
  2 Kaz Johnson              St. Ambrose              1.91m     8   
  3 Joseph Torres            St. Ambrose              1.91m     6   
  4 Andrew Esser             St. Ambrose              1.81m     5   
  5 George Gray              Beloit College           1.81m     4   
  6 Nick Scobee              St. Ambrose              1.71m     3   

                       College Men Pole Vault                       
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Mike Malone              Ashford University       4.60m    10   
  2 Nick Wager               St. Ambrose              3.95m     8   
  3 Lucas Rusk               St. Ambrose              3.65m     6   
  4 Patrick Mahoney          St. Ambrose              3.35m     5   
  5 Brad Lorr                Milwaukee School of      3.35m     4   
  6 Crit Stanley             Beloit College           3.20m   2.5   
  6 Scott Van Hulle          Milwaukee School of      3.20m   2.5   
  8 David Krueger            St. Ambrose              3.05m     1   
SCR Josh Stice               St. Ambrose                 NH         

                         College Men Shot Put                          
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark H#   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Brad Wasilewski          Milwaukee School of     13.02m  2    10   
  2 Jerry Sikkema            Ashford University      12.04m  2     8   
  3 Mateo Lauersdorf         Beloit College          11.75m  2     6   
  4 Austin Robbins           St. Ambrose             11.68m  2     5   
  5 Brad Sabel               Iowa Wesleyan Coll.     11.02m  2     4   
  6 Troy Hallberg            Iowa Wesleyan Coll.     10.51m  2     3   
  7 Brad Lorr                Milwaukee School of     10.26m  2     2   
  8 Devin Baldwin            Iowa Wesleyan Coll.     10.24m  1     1   
  9 Josh Stice               St. Ambrose             10.10m  1         
 10 Joshua Ruehlow           Milwaukee School of      9.76m  1         
 11 Chris Garcia             Milwaukee School of      9.67m  1         
 12 Patrick Mahoney          St. Ambrose              9.60m  1         
 13 Alex Diaz de Leon        Beloit College           8.72m  1         
 14 Josh Shollenberger       Unattached               8.60m  1         
 15 Geoffrey Stevens         Beloit College           7.52m  1         
scr Jonathon Olson           Iowa Wesleyan Coll.         ND  2         

                       College Men Weight Throw                        
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark H#   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Jerry Sikkema            Ashford University      13.92m  2    10   
  2 Austin Robbins           St. Ambrose             13.06m  2     8   
  3 Joshua Ruehlow           Milwaukee School of     12.56m  2     6   
  4 Brad Wasilewski          Milwaukee School of     12.14m  2     5   
  5 Mateo Lauersdorf         Beloit College          12.02m  2     4   
  6 Troy Hallberg            Iowa Wesleyan Coll.     11.89m  2     3   
  7 Chris Garcia             Milwaukee School of     10.58m  1     2   
  8 Josh Stice               St. Ambrose              9.97m  1     1   
  9 Alex Diaz de Leon        Beloit College           9.38m  1         
 10 Brad Sabel               Iowa Wesleyan Coll.      9.16m  1         
 11 Josh Shollenberger       Unattached               8.42m  1         
SCR Geoffrey Stevens         Beloit College              ND  1         
SCR Devin Baldwin            Iowa Wesleyan Coll.         ND  2         
scr Jonathon Olson           Iowa Wesleyan Coll.         ND  1         

                      College Women Long Jump                       
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Trineisha Gray           St. Ambrose              5.06m    10   
  2 April Devore             St. Ambrose              5.01m     8   
  3 Karissa Alfred           St. Ambrose              4.94m     6   
  4 Felicia Carlson          Beloit College           4.91m     5   
  5 Amy Fix                  Greater Milwaukee TC     4.84m     4   
  6 Briel Larson             Milwaukee School of      4.14m     3   
  7 Leah Hendricks           Milwaukee School of      4.13m     2   
  8 Zuzanna Chlebounva       Milwaukee School of      4.04m     1   
SCR Autumn Vergeyle          St. Ambrose                 ND         

                     College Women Triple Jump                      
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Amy Fix                  Greater Milwaukee TC    10.61m    10   
  2 Naomi Patrnchak          St. Ambrose             10.41m     8   
  3 Trineisha Gray           St. Ambrose             10.28m     6   
  4 Sarah Torres             St. Ambrose             10.02m     5   
  5 Tori Zlomie              St. Ambrose              9.61m     4   
  6 Karissa Alfred           St. Ambrose              9.59m     3   
  7 Briel Larson             Milwaukee School of      8.80m     2   
SCR Halle Lewis              St. Ambrose                 ND         
scr Leah Hendricks           Milwaukee School of         ND         

                      College Women High Jump                       
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Sara Strauel             St. Ambrose              1.57m    10   
  2 Cassidy Chambers         Ashford University       1.52m     8   
  3 Ali Cowell               St. Ambrose              1.47m     6   
  4 Madeline Molnor          Milwaukee School of      1.42m     5   
  5 Mollie Zuberbier         Milwaukee School of      1.37m     4   
SCR Alexandra Jandrin        Milwaukee School of         NH         
scr Kasey Mylin              Milwaukee School of         NH         
scr Autumn Vergeyle          St. Ambrose                 NH         

                      College Women Pole Vault                      
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Haley Fischer            Ashford University       2.83m    10   
  2 Katie Pennacchio         St. Ambrose              2.53m     8   
  3 Celeste Raya             St. Ambrose              2.53m     6   
  4 Cassidy Chambers         Ashford University       2.38m     5   
  5 Madeline Molnor          Milwaukee School of      2.38m     4   
  6 Amanda Aberle            St. Ambrose              2.23m     3   
SCR Sian Cunningham          Beloit College              NH         
SCR Jaclyn Scavuzzo          St. Ambrose                 NH         
 NH Cherrelle Phon           Beloit College              NH         

                       College Women Shot Put                       
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Sheena James             Unattached              13.62m    --   
  2 Samantha Gatewood        Ashford University      12.21m     8   
  3 Cienna Strother          Iowa Wesleyan Coll.     10.58m     6   
  4 Ariel Hudson             Ashford University       9.59m     5   
  5 Autumn Vergeyle          St. Ambrose              8.90m     4   
  6 Mackenzie Doering        St. Ambrose              8.41m     3   
  7 Arielle Kimmel           Beloit College           6.78m     2   
  8 Esperanza Garcia         Beloit College           5.63m     1   
  9 Komari Walls             Beloit College           4.05m         
SCR Janelle Perez            Beloit College              ND         

                     College Women Weight Throw                     
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Sheena James             Unattached              15.66m    --   
  2 Samantha Gatewood        Ashford University      14.78m     8   
  3 Ariel Hudson             Ashford University      13.77m     6   
  4 Mackenzie Doering        St. Ambrose             11.56m     5   
  5 Cienna Strother          Iowa Wesleyan Coll.     11.36m     4   
  6 Arielle Kimmel           Beloit College           9.00m     3   
  7 Esperanza Garcia         Beloit College           7.85m     2   
  8 Komari Walls             Beloit College           5.87m     1   
SCR Janelle Perez            Beloit College              ND         



                 Men Team Scores (17 Events Scored)                 
==========================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth 
--------------------------------------------------------------------------
  1 St. Ambrose                190.5  31.5  63   11   11   14   60    0  
  2 Milwaukee School of         190    14   73   14   18   25  46.5   0  
  3 Ashford University          110    46    8    8   10   18   20    0  
  4 Beloit College             68.5     2   31    3   10   10   13    0  
  5 Iowa Wesleyan Coll.         55     24   12    0    8   11    0    0  
  6 Greater Milwaukee TC        14      0    0    0    0    0   14    0  


                Women Team Scores (17 Events Scored)                
==========================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth 
--------------------------------------------------------------------------
  1 St. Ambrose                 310    66   102  21   26   12   83    0  
  2 Ashford University          84      5   15   14    0   27   23    0  
  3 Beloit College              78     29   23    0   12    9    5    0  
  4 Milwaukee School of         45      3    9    4    8    0   21    0  
  5 Iowa Wesleyan Coll.         30      0   20    0    0   10    0    0  
  6 Greater Milwaukee TC        14      0    0    0    0    0   14    0  
  7 Saint Xavier Uni             8      0    0    0    8    0    0    0